Lacancı Pazar Toplantıları 13 Ekim 2019 Pazar günü düzenlenecek olan Lacancı Pazar Toplantıları’nın bu ayki konukları psikanalist Anna Wojakowska-Skiba ve psikanalist Idan Oren’dir. Bu toplantıya, Axis Yayınları’nın desteğiyle, Psikanaliz Araştırmaları Derneği’nin toplantılarına kayıtlı olmayan 6 klinisyen kabul edilecektir. Toplantıya katılım için başvuran kişilerin klinisyen olması (psikiyatrist ve/veya asistanı ya da psikolog) ve aktif olarak hasta görmeleri gerekmektedir. Bunun dışında iki kişilik psikiyatri asistanı ve psikoloji öğrencisi kontenjanı bulunmaktadır.

Başvurularınızı lütfen psikanalizarastirmalari@gmail.com adresine “Lacancı Pazar Toplantıları başvurusu” adıyla yapınız. Adınızı, çalıştığınız kurumu, klinik deneyiminizin kapsamını mutlaka bu mailde belirtiniz.

PROGRAM 10:30 – 11:30 Anna Wojakowska-Skiba “Lacancı Psikanalizin Temel Metinleri” 11:30 – 12:00 Tartışma ve sorular 12:00 – 13:30 Öğlen arası 13:30 – 14:30 Idan Oren “Vaka sunumu”  14:30 – 15:00 Tartışma 15:00 – 15:15 Kahve arası 15:15 – 15:45 Özgür Öğütcen “Kapanış konuşması” Anna Wojakowska-Skiba: Psikanalist, Varşova. Psikolog. Lacancı Forum Polonya kurucu üyesi ve bu forumun eğitmenidir. L’Ecole de psychanalyse des forums du champ lacanien üyesi. Idan Oren: Psikanalist, Tel-Aviv. Psikolog. Forum Lacan Tel-Aviv üyesidir ve aynı zamanda bu forumun eğitmenidir. Tel-Aviv Üniversitesi’nde klinik-teorik çalışmalarına devam etmektedir. Özgür Öğütcen: Psikiyatrist, İstanbul. Psikanaliz Araştırmaları Derneği kurucu üyesi ve başkanıdır. Bilgi Üniversitesi’nde psikanaliz üzerine ders vermektedir. Konuşmalar sırasında ardışık çeviri yapılacaktır.  Toplantı adresi: Psikanaliz Araştırmaları Derneği Toplantı Salonu – Asmalımescit Caddesi Asmalımescit apt. 23/21 Beyoğlu