4. SÖMESTR: PSİKANALİTİK TANI

İlk üç sömestrde teorik kavramlarla tanışan katılımcılar bu sömestrde Lacancı teorinin klinikle ilişkisiyle tanışacaklardır. Temel Lacancı-Freudcu klinik yapılar olan psikoz, nevroz ve sapkınlıklarla ilgili kavramlar ve analitik uygulamalar katılımcılara aktarılacaktır. Bu sömestr 2021 yılı Şubat ve Mayıs ayları arasında gerçekleştirilecektir. Bu sömestra katılmak için diğer sömestrlara katılmış olma zorunluluğu yoktur.

14 Şubat 2021 Pazar günü başlayacak olan bu ders serisi iki haftada bir Pazar günü saat 15.30-18.15 arasında online olarak gerçekleştirilecektir. Ayrıntılı programı aşağıda yer alan görselde, katılım koşullarını ise sayfanın aşağısında bulabilirsiniz.

11 Nisan Pazar günü katılımcılarla Lacan Metinleri Okumaları düzenlenecektir. Bu okuma çalışmasında katılımcılar sunum yapacaktır. Bu okuma çalışmasının amacı katılımcıların Lacan’ın metinlerini derinlemesine ele almalarını sağlamaktır.

Katılım Koşulları

Programa kabul için kişilerin psikanalizarastirmalari@gmail.com adresine kendilerini, mesleki durumlarını (eğitim, mezun olunan okullar, katıldıkları eğitimler, vb.) ve motivasyonlarını anlatan bir e-mail göndermeleri gerekmektedir. Bu e-mail en geç bir hafta içinde yanıtlanarak katılımcı adayına bir yüz yüze görüşme randevusu verilecektir. Görüşmeden sonra katılımcı adayına programa kabul edilip edilmediği bir hafta içinde e-mail yoluyla bildirilecektir. Her sömestr için ayrı ayrı kayıt yapılacaktır.

Her bir sömestr ücretinin tamamının program başlamadan önce aşağıda bilgileri bulunan hesaba yatırılması gerekmektedir.

   Hesap Adı: Psikanaliz Araştırmaları Derneği – İş Bankası

   Iban no: TR55 0006 4000 0011 0351 4239 08

Program ücreti her bir sömestr için ayrı ayrı yatırılır ve her bir sömestrin ücreti 1500 TL’dir (Lisans ve yüksek lisans öğrencileri için ücret 1250 TL’dir.